Jdi na obsah Jdi na menu
 


Gardening - zahradničení

10. 8. 2017

8. 8. 2017 - Projekt schválen vedením Domova seniorů Olbrachtova, nákup prvotního vybavení a sadby z prostředků darovaných firmou Hettich na podporu felinoterapie a z prostředků NCHK 

 

9. 8. 2017 - Shromáždění zahradnických pomůcek, sadby, zeminy a nádob v Domově seniorů, oslovení klientů s nabídkou účasti v projektu, první krůčky v budování bylinkové zahrádky. 

 

10. 8. 2017 - paní Marie adoptovala do péče truhlík se dvěma druhy máty. Má na něm svou jmenovku. Vysazeny první okrasné rostlinky do venkovního prostoru - přes značné horko velmi pomáhala druhá paní Marie. Díky jejímu milému úsměvu a nadcházejícímu dešti se rostlinky v novém květináči jistě pěkně zabydlí.

 

dscn5677.jpg

Máta paní Majky

 

11. 8. 2017 - dohoda s DS Domino o předání části bylinek a okrasných rostlin včetně zahradnického vybavení. Rostliny i zahradnické pomůcky přemístěny z terasy DS v Olbrachtově ulici  na adresu klubu, protože došlo k rozporu mezi možnostmi NCHK a představou DS o prováděné aktivizační činnosti. Již vysazené truhlíky zůstávají v majetku DS, stejně jako platí slib darování okrasných kopřiv a zelence do venkovních květináčků před vchodem. Bylinky dostanou nadále darem pouze konkrétní klienti, kteří budou chtít rostlinky adoptovat.

 

12. a 13. 8. 2017 - prázdné venkovní nádoby osazeny zelencem, zemina v ostatních zkypřena. Paní Jindřiška dostala svou mátu a meduňku. Také vysetou kočičí trávu pro návštěvy s Annie, Teilou a Yettíkem. Všechny truhlíky vyseté a vysazené pro tento projekt byly ozdobeny barevnými větrníky.

návod na výrobu větrníků :

http://www.ceskykutil.cz/tvorime/vyrabime-pro-deti/foukej-foukej-vetricku

 

dscn5671.jpg

 

 

 

 

 

 

 

dscn5672.jpg

 

 

 

 

 

 

 

dscn5673.jpg

 

 

 

 

 

 

 

dscn5674.jpg

 

 

 

 

 

 

Květiny před vchodem DS

 

dscn5676.jpg

 

 

 

 

 

 

 

dscn5677.jpg

 

 

 

 

 

 

                                 Truhlíky s bylinkami na zadní zahradě DS

 

dscn5678.jpg

 

 

 

 

 

 

 

dscn5679.jpg

 

 

 

 

 

 

 

Meduňka a máta paní Jindřišky a travička pro dobré trávení naší Anninky

 

14. 8. 2017 - některé z rostlinek darovaných paní Markétkou a Danou  již vyrazily kořínky. Vysazeny do truhlíku, kde je čeká  potřebná aklimatizacie. Poté budou přeneseny do Domova seniorů.

 

15. 8. 2017 Část vybavení, zeminy a sadby předána DS Domino, Regnerova ulice, Mladá Boleslav. Výměnou jsme získali mnoho skvělých tipů na další doplňkové aktivity.

 

dscn5680.jpg

Tak šťastnou cestu holky, a ať se vám u letiště pěkně roste

 

Pan profesor Yetti pravidelně kontroluje kvalitu odvedené práce - i doma. Tentokrát nebyl spokojen .....

 

dscn5681.jpg

Tak takhle by to nešlo, přátelé......

 

dscn5682.jpg

Prémie nebudou - zase jste zapomněli zasadit kuřecí řízek !

 

S paní Jindřiškou jsme ochutnaly první meduňkový čajíček s citrónem a Annie kočičí osení. Jedinou vadou na kráse bylo, že nebyl cedník - čajíček tedy byl i s lístečky. Přežily jsme......

 

dscn5683.jpg

I Annie řízek marně hledala - ještě, že paní Jindřiška má zásobu výborných kapsiček

 

25. 8. - rostlinkám se v DS Domino krásně daří, vyrazil již i kopr . Paní Marie je vzorná zahradnice a práce ji moc těší.

 

30. 8. - podepsána darovací smlouva s DS Olbrachtova na již provedenou sadbu a truhlíky. Projekt Gardening zde ukončen.